Зповідник2017-04-20T18:52:55+00:00

Дунайський біосферний заповідник

Заповідник дельта Дунаю

Серед унікальних природних пам’яток України можна сміливо виділити дельту Дунаю , екосистему. Дунайський біосферний заповідник у Вилково, нерідко називають заповідник “Дунайські плавні”.

Річка Дунай

Десь в горах Німеччини ,в гірському масиві “Чорний ліс” ,серед озер бере свій початок річка Дунай. Два маленьких струмка Бреге і Бриг ,з’єднавшись воєдино дають початок великій річці Дунай . Вбираючи в себе численні притоки річка протікає на протязі 3000 км. Маса води цілодобово тече через всю Європу ,несучи за собою тонни мула піску і глини. І саме тут ,пройшовши весь шлях від самих витоків багатотонна річкова каламуть знаходить свій спокій. Щорічно в Дельті Дунаю і в Чорному морі одночасно утворюється по кілька дрібних островів, кіс, мілин, бродів. Згодом вони перетворюються в самодостатні острови, солоні коси заростають прісноводним очеретом, мілини і броди заростають заплавними лісами і так річка Дунай ,не поспішаючи просувається вглиб чорного моря.

Тут на останніх кілометрах Дельти Дунаю русло річки розгалужується на безліч проток великих рукавів і маленьких каналів. Межі річки і суші постійно змінюються. На відміну від всіх дельт Середземномор’я і Чорномор’я Дельта Дунаю найменш постраждала від рук людини. Формування Дельти почалося в середині 17 століття, тоді переповнений Кілійський рукав прорвав величезну Жебріянівську косу. На сьогодні ділянку від міста Вилково і вниз по річці ,аж до самого Чорного моря є найбільш приваблива частина заповідника. Мілководні мілини заростають густою рослинністю. Від міста в напрямку моря заплавні ліси молодші. Озера та острови, морське узбережжя і безкрайні очеретяні зарості. Загальна площа Дельти Дунаю перевищує 50000 гектарів.

Флора

флора заповідник

Окремий інтерес викликають заплавні ліси ,вони ростуть у великій кількості уздовж річки, а також оазисами серед очеретяних заростей. Різні види верб і тополь. Все це нагадує мангрові зарості характерні для дельт річок в тропіках. Рослинність Дунайської дельти вразить навіть бувалого ботаніка (більше 1500 видів рослинності). Окремий інтерес представляють водорості надводні і водні рослини.

Фауна

Заповідник Дунайські плавні -це місце проживання величезної кількості тварин.Заповідник экскурсії

Птахи

У Вилково багато птахів. Дельта Дунаю це справжнісіньке царство пернатих (більш ніж 350 видів). Найбільші в Європі колонії Колпиця, Кучерявого і Рожевого Пеліканів. Орлан білохвіст, Краснодзебая Казарка …
Дельта Дунаю найбагатша на різноманітність птахів в Європі, саме тому Вилково стало улюбленим місцем для фотополювання на птахів.

Риба

 заповідник рибалка
Рибний достаток дельти Дунаю також вражає (106 офіційно зареєстрованих, видів риби). Серед них і найбільша прісноводна риба в світі білуга, багатий Дунай і осетровими рибами, не кажучи вже про коропових і хижаків. По весні на нерест заходить Дунайський оселедець. Восени на узбережжі виловлюють кефаль (так ту саму ,яку в Одесу Костя привозив шаландами). Сюди сміливо можно приїхати на рибалку .

А також

Фото Дунайські плавнічерепахи, вужі ,тритони і жаби вносять різноманітність в фауну Дельти Дунаю, дикі кабани і косулі, ондатри ,єноти ,видри знайшли тут свій притулок. Все це і не тільки ви зможете споглядати ,приїхавши в Вилково на відпочинок.