Зміїний2017-04-21T10:18:06+00:00

Острів Зміїний

Острів Зміїнний

Історія

 • Острів Зміїний овіяний легендами і билинами, загадковий острів у відкритому Чорному морі ,неподалік від Української Венеції. На ньому чого тільки не відбувалося Рим, за часів свого правління ,дуже активно використовував острів,тут свого часу був побудований храм, але стерся часом цей храм.
 • З часів середньовіччя островом володіла Туреччина. Потім Росія прийшла і в Російсько-Турецькій війні 1828-1829 відібрала острів. Після Кримської війни о. Зміїний увійшов до складу Молдавського князівства ,пізніше Румунського князівства. За часів другої світової війни Радянський Союз полюбовно вирішив з Румунією це питання ,з тих пір СРСР нероздільно керувала островом. Далі після розпаду СРСР острів виявився Українським. Румунія претендувала на острів, але в 2009р Гаазький суд намалював кордон між Румунією і Україною і все ,острів наш.
 • корабель на о.зміїннийОстрів з давніх часів привертав увагу мореплавців і мандрівників ,на ньому знаходили свій душевний відпочинок монахи. Середньовічні пірати напевно відпочивали на острові. Зараз острів популярний серед драйверів, любителів парусного спорта. Турісти, відвідуючи українську Венецію та вдосталь наситившись місцевим колоритом і красою Дельти Дунаю, можуть потрапити на острів завдяки судну “Косатка”. Корабель регулярно відвідує острів ,поповнюючи його провізією і питною водою. На острові є мобільний зв’язок (Київстар та МТС), інтернет, готель, магазин, музей, військова частина, науковий відділ кільцювання птахів, маяк.

Маяк

тури экскурсії на о.зміїнний

 • Перший маяк на острові був побудований в 1842 р. Восени на верхівці маяка спалахнув його перший вогонь ….
  Маяк був побудований на найвищій частині острова 40 метрів над рівнем моря і мав 12 метрів висоти восьмигранной вежі, в якій крім маяка знаходився ще й житловий будинок на 5-8 осіб служителів цього маяка. Будували його дуже довго, основною причиною затягнутого будівництва була Кримська війна.
 • На прикінці 19-го століття кількість судів шо мандрували до Одеси зросла в рази. Стало за необхідне збільшити дальність видимості маяка, для цього старі маякові апарати замінили на нові світло-оптичні. А в 1862 спеціально з Англії були привезені і благополучно встановлені апарати з ліхтарними спорудами. Далі в моду увійшли газові установки, які краще справлялися з поставленим завданням ,тому як володіли більшою силою світла, і маяк на острові йшов в ногу з часом світячи газовою установкою зі статичної лінзою Френеля в західному басейні Чорного моря.
 • о.Зміїнний пляж море Згодом в Європі з’явилися світло оптичні маякові апарати з обертовою оптикою з плоских лінз. Маяк острова також отримав таку установку. Дальність дії збільшилася до 20 миль, а колір вогню маяка став білий. В першу світову війну Німецький крейсер Breslau захопив служителів маяка в полон і зруйнував всі будівлі на острові включаючи маяк. Далі маяк неодноразово відновлювався і руйнувався,і тривало все це до кінця Другої світової війни. У 1944 маяк був повністю відремонтований. Реконструкцією займався Одеський маніпуляторний загін під командуванням лейтенанта Штапенко.
 • У 1953 році технічні можливості маяка виросли до маяка другого класу.
  у 1984 на острові встановили дослідний зразок радіомаяка КРМ-300.
  І до цього дня маяк острова є надійним орієнтиром північно-західного басейну Чорного моря.
 • Відвідавши острів ви не тільки насолодитися красою Чорного моря, шлях до острова лежить через Заповідник «Дунайські плавні»